Nazywam się Artur Zyskowski, mój wiek to „po trzydziestce”. Od najmłodszych lat lubiłem kontakt z przyrodą. Już jako mały chłopiec wybierałem się „na przygody” za miasto po okolicznych terenach – wędrowałem po lasach, łąkach, nad rzekę, nad staw, bajoro, itp.

Gdy dorosłem, moje życie trochę przyśpieszyło tempa, a przechadzki, wędrówki i wyprawy stawały się coraz rzadsze. Najpierw moją uwagę zaprzątały studia, potem praca, następnie małżeństwo, dom i dzieci. Wszystko ułożyło mi się OK. Nie miałem na co narzekać i nie narzekałem – żonę i dzieci kochałem, pracowałem na etacie i prowadziłem firmę – było dobrze. Tylko, że tęskniłem za kontaktem z przyrodą, za samotnymi lub kilkuosobowymi wyprawami w teren.

Aby ulżyć swojej tęsknocie za wyprawami pewnego razu „wyrwałem się” z domu na przechadzkę po lesie. Byłem zachwycony. Przechadzka nie była długa, trwała niecałe 2 godziny, a dała mi dużo przyjemności i oderwania od spraw codziennych. Pomyślałem sobie, że aby „przeżyć przygodę” wcale nie potrzeba dużo wolnego czasu. Wystarczy raz w tygodniu przeznaczyć na wycieczkę 2 – 3 godziny, wyjechać samochodem za miasto, iść do lasu, na łąkę, na górę, nad rzekę, jezioro czy też w inne ciekawe miejsce. Zamiast długich zorganizowanych wycieczek, można robić krótkie przechadzki.

Koncepcja przechadzek, krótkich wypraw i wycieczek w moim wypadku sprawdziła się, była strzałem w dziesiątkę. Co ciekawsze obiekty napotkane podczas wędrówek fotografowałem przy pomocy aparatu wbudowanego w telefon, potem nosiłem ze sobą już trochę lepszy sprzęt robiący zdjęcia. Po pewnym czasie w mojej głowie zrodziła się myśl o opisywaniu zrobionych zdjęć i dokumentowania przechadzek. I tak oto narodził się pomysł na blog Przechadzka.pl.

Blogowy cel do osiągnięcia

Na Przechadzka.pl zamierzam opisywać moje krótkie wycieczki. Gdy dzieci trochę podrosną zapewne oprócz samotnych wypraw pojawią się też przechadzki z maluchami oraz żoną.

Jeśli znajdą się osoby, którym koncepcja przechadzek się spodoba i zaczną wprowadzać ją w życie, to może zechcą podzielić się ze światem opisem swoich wypraw. Z miła chęcią będę zamieszczał wpisy gościnne. Jeśli uzbiera się więcej takich osób, to pomyślę nad przebudową/rozbudową bloga, tak aby każdy chętny mógł założyć sobie konto, zalogować się i publikować swoje opisy przechadzek, wypraw i wycieczek.
 Do góry Strona główna

© Przechadzka.pl - opisy wypraw i wędrówek.