Numery ratunkowe - wzywanie pomocy

112 - europejski numer alarmowy, dostępny z każdego telefonu
999 - pogotowie ratunkowe (karetka)
998 - straż pożarna
997 - policja
996 - centrum antyterrorystyczne
994 - pogotowie wodno-kanalizacyjne
993 - pogotowie ciepłownicze
992 - pogotowie gazowe
991 - pogotowie energetyczne
987 - centrum zarządzania kryzysowego
985 - WOPR, GOPR i TOPR
984 - pogotowie rzeczne, MOPR
981 - pogotowie drogowe
601 100 100 - WOPR, numer ratunkowy nad wodą
601 100 300 - TOPR i GOPR, numer ratunkowy w górach

Polecane strony

Wilki

Strona z dużą ilością informacji o wilkach, ich życiu i zwyczajach, podgatunki wilków, ciekawostki. Na stronie znajduje się wiele zdjęć przedstawiających zwierzęta oraz kilka filmików gdzie głównymi bohaterami są wilki.

Aktualny czas i data

Podczas przechadzek, zwłaszcza tych szczegółowo zaplanowanych, dobrze jest mieć ustawiony na zegarku aktualny czas. Strona przydatna równierz podczas zmiany czasu zimowego na letni oraz odwrotnie (nigdy nie pamiętam, czy godzine należy dodać, czy odjąć). Czas pobierany jest z zegara atomowego.

Domowy Survival

Blog poruszający tematykę survivalu ukierunkowanego na przygotowanie się na przeróżne kataklizmy mogące spotkać "zwykłego" człowieka. Jak się przygotować i co zrobić w razie powodzi, pożaru, epidemii, długotrwałego wyłączenia prądu, wody, gazu? Trafne porady, spostrzeżenia i przemyślenia.

Niedźwiedzie

Informacje o niedźwiedziach zebrane w jednym miejscu. Opisy gatunków, zdjęcia, filmy i ciekawostki. Warto poczytać o tych groźnych, ale sympatycznych zwierzętach.

Ludzie: biografie, osiągnięcia, historie

Strona z biografiami, osiągnięciami i ciekawymi historiami znanych ludzi: pisarze, artyści, naukowcy, podróżnicy, sportowcy, politycy.
 Do góry Strona główna

© Przechadzka.pl - opisy wypraw i wędrówek.